Ebben a tudástárban gyűjtöttük össze azokat az anyagokat amik mind a biogazdálkodás, mind pedig a szociális farmok témájában relevánsak lehetnek a tanfolyamot elvégzőknek.

Oldal: () 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 56 ()
Cím: A szociális farm fejlesztésének lehetőségei szociális szolgáltatóknak - Módszertan I.
Leírás:

A módszertan I., amelyet elsősorban a szociális szolgáltatóknak szántak, és amelynek célja, hogy segítséget nyújtson mindenki számára, aki a szociális gazdálkodás témakörében a szolgáltatásai fejlesztésében gondolkodik. Az olvasó fokozatosan megismeri a szociális gazdálkodás fogalmát, annak összefüggéseit, értelmezését. Milyen mértékben befolyásolja a szociális gazdálkodás a résztvevőit és a társadalmat, továbbá az olvasó megtudja, ki tekinthető alkalmasnak a szociális gazdálkodásra, azaz ki az ideális ember ahhoz, hogy részt vegyen benne. Ugyanakkor a módszertan megkísérli leírni azokat a területeket, amelyeket figyelembe kell venni a társadalmi gazdálkodási tevékenységek elindításakor külön-külön az integrációs foglalkoztatási, rehabilitációs és terápiás, valamint oktatási tevékenységek során.A módszertan gyakorlati és konkrét ajánlásokat tartalmaz a szociális gazdálkodás megtervezéséhez és megvalósításához, támogatási lehetőségeket és a fontos információkkal kapcsolatos egyéb linkeket. Szeretnénk, ha az útmutató hasznos lenne, értékes és inspiráló olvasmány.

Ezt a kiadványt a Cseh Köztársaságban fejlesztették ki annak érdekében, hogy alapvető iránymutatásokat és támogatást nyújtsanak azoknak a szociális szolgáltatóknak, akik gazdagítani akarják szervezetüket mezőgazdasági alkotóelemekkel. Ez azt jelenti, hogy a mezőgazdasági tevékenységeket eszköz az alternatív vagy új szociális szolgáltatásokhoz, oktatáshoz és tevékenységekhez, vagy pedig a mezőgazdaság felhasználása egy másik finanszírozási forrásként közhasznú tevékenységeire és a társadalmi igényre összpontosítva. A projektet pénzügyi támogatással támogatta az Európai Szociális Alap Foglalkoztatási Operatív Programja, CZ nyilvántartási szám. .03.2.63 / 0,0 / 0,0 / 15_023 / 0.001.117.

A módszertant a projekt szakértői platformjával együttműködve fejlesztették ki: Petra Francová (P3 - People, Planet, Profit, ops), Michaela Nosková (Kokoza, ops), Jankavá Lenka (Apolenka, zs) és Jaroslav Lenhart (Svobodný statek na soutoku, ops). Ezt a kiadványt rendszeresen megvitatták a szakértői platformmal, konstruktívan kritizálták, szerkesztették és felülvizsgálták.

A projekt során négy kötet készült el, amelyek szervesen követik egymást, és átfogó képet alkotnak a szociális gazdálkodás fogalmáról, különösen a szociális szolgáltatók számára. Az I.módszertan Az olvasót a társadalmi gazdálkodás koncepciójának és holisztikus cselekedeteinek vezeti be, az eredet és a történelem összefüggéseinek láttatásával. A többi részben a mezőgazdasági, pénzügyi, személyes, tervezési és elemzési területekre összpontosít. A II. Módszertan nagyobb hangsúlyt fektet a szervezetben létező társadalmi gazdálkodási gyakorlatok fejlesztésére, és konkrét gyakorlati lépéseket kínál e fejlesztéshez. A III. Módszertant a szociális gazdálkodásban a szociális munkára fordítják, különös tekintettel a mezőgazdasági műveletek során leggyakrabban használt célcsoportok használóinak kísérésére. A IV. Módszertan kiválasztott példákat tartalmaz a szociális gazdálkodás bevált gyakorlataira a szociális szolgáltatókban, amelyeknek elsősorban inspirációt kell szolgálniuk. Reméljük, hogy a bemutatott módszerek praktikusak és hasznosak lesznek az olvasó számára.

Szerző: Jan Moudrý, Eliška Hudcová, Tomáš Chovanec
Copyright:
Link: https://drive.google.com/file/d/1dD6AuGE1NzuOZ0N4KKZK4I9hkWmCOA2q/view
Nyelv: Angol/English
Kategória: PDF
Jan Moudrý, Eliška Hudcová, Tomáš Chovanec
Oldal: () 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 56 ()